Revolučná technológia UV Boosting v Českej republike

Prvá sezóna sezóna UV Boostingu na Južnej Morave

Revolučná technológia UV Boosting v Českej republike
autor: Moderátor publikováno: 19.9.2023

Spoločnosť BISO Schrattenecker v spolupráci so spoločnosťou Bohemia Sekt - Habánské sklepy uviedla na začiatku vinohradníckej sezóny v roku 2023 na trh pokrokový stroj od francúzskeho výrobcu UV Boosting. Prvý deň predvádzania vo vinohradoch bol spojený aj s tlačovou konferenciou, kde zástupcovia vyššie zmienených spoločností rozprávali o technológií a využití stroja UV Boosting Helios.

Na jar v roku 2023 sme uviedli do prevádzky stroj so záberom na 2 polriadky, ktorý bol v prevádzke celú sezónu v spoločnosti Bohemia Sekt - Habánské sklepy a v spoločnosti Mikrosvín Mikulov. Tento stroj je založený na technológií ožarovania rastlín UV-C žiarením, ktoré sa prirodzene nedostáva od slnka cez atmosféru. Pomocou šokov, ktoré dávajú panely tohto stroja rastline, sa v rastline tvorí tzv. kyselina salicylová, ktorá pôsobí ako varovný signál a pripravuje rastlinu na rýchlejšiu a účinnejšiu obranu proti chorobám, škodcom alebo aj mrazu, suchu a horúčavám.


Záber z tlačovej konferencie počas uvádzania stroja do prevádzky


UV Boosting pripravený na prvú jazdu

Stroj je vybavený dvomi UV stimulačnými modulmi, ktoré sú určené pre dva polrady alebo dva celé rady. Moduly sa pohybujú nad rastlinami a vystavujú ich UV-C žiareniu, ktoré stimuluje ich prirodzené obranné mechanizmy. Táto technológia je založená na vedeckom výskume, ktorý preukázal, že UV-C žiarenie spôsobuje zvýšenie produkcie kyseliny salicylovej v listoch, ako už bolo vyššie spomínané.


Detailný záber panelov s UV-C žiarením počas prvej jazdy

Stroj je tiež prispôsobený rôznym rozmerom vinohradov, pretože je možné nastaviť vzdialenosť medzi radmi od 1,3 m do 2,7 m. Stroj je ľahko ovládateľný a bezpečný pre používateľa a v neposlednom rade je tiež ekologický a hospodárny, pretože nevyžaduje použitie chemikálií a má nízku spotrebu paliva.


Optimálne nastavenie panelov je tak, aby žiarenie pokrývalo celú listovú plochu rastliny

UV Boosting Helios je inovatívny stroj, ktorý prináša vinohradníkom a sadárom výhody nielen v oblasti kvality a kvantity úrody, ale aj v oblasti ochrany životného prostredia a preto je ideálnym riešením pre pestovateľov vinnej révy a ovocných plodín, ktorí chcú zlepšiť svoju produkciu, znížiť náklady a chrániť prírodu. Veríme, že táto technológia si získa mnoho spokojných používateľov v Českej republike a na Slovensku a pomôže im dosiahnuť lepšie hospodárske výsledky.

Doporučujeme si prehliadnuť zaujímavé fotografie v galérii tohto článku.
Za zhliadnutie stoja aj videá, ktoré nájdete na konci článku.

Popis celej technológie a množstvo informácií nájdete v našom článku na:
https://www.biso.eu/vsechny-clanky/pokrokova-technologia-uv-boosting/

Máte zájem o cenovou nabídku stroj UV Boosting HELIOS? Neváhejte nás kontaktovat!

Václav Štursa ml.

kontaktní telefon: +420 606 183 360
email: vaclav.stursa@biso.eu


Zaujímavé produkty v našej ponuke od spoločnosti UV Boosting:


 

Stroj na ochranu viniča pomocou UV-C žiarenia HELIOS TM-1R 
Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


 

Stroj na ochranu viniča pomocou UV-C žiarenia HELIOS TM-2R
Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.